Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh v rámci světového dne informovanosti o autismu

4. 4. 2010
Tak nám skončil nultý ročník Běhu v rámci světového dne informovanosti o autismu.
Počasí bylo celý den poměrně nevlídné ,chladno a foukalo místy pršelo naštěstí ne na akci.
V 16 hodin jsme ještě dostavovali stan na náměstí,který nám zapůjčil hnutí DUHA-magistrát nás poněkud zklamal i když jsme kolem akce se ženou pobíhali již od února.Přišlo i 7 dobrovolníků z Fakulty tělovýchovy a sportu . Trasa se běžela od náměstí do parku, kde se před botanickou zahradou běžel takový oblouk a znovu zpět do města.Samotných běžců bylo i se psem Barbuchou asi 30-přijela i jedna rodina ze Zábřeha ,běžel pan Šmíd s Leničkou,jedna maminka i s kočárkem ,Maruška ,já Markéta a nějací klienti z USP KLÍČ. Tempo bylo libovolné zatímco dvě studentky si to vzali úprkem hned dvakrát a pak do teplíčka .Ostatní spíše střídali rychlejší chůzi s během či vyklusávání Coubertin by měl radost hlavní myšlenkou totiž bylo účastnit se.
Po běhu následoval doprovodný program kde Ingrid Hanzlíková z USP KLÍČ seznámila s akcí  a dnem a pozvala na předtavení klientů a zaměstnanců z USP KLÍČ ,kteří tančili na hudbu  v které bylo vyjádřeno touha po přátelství. Vystoupení klientů bylo opravdu strhující oni byli opravdovými hrdiny dne ,kteří si nestěžovali na počasí a vše si patřičně užívali takže sthli i některé  další. Postupně přibývalo lidí a následovalo vystoupení skvělých TWO MAN,kytarová šlapající hudba,pozvali jsme také na přehlídku filmů AFO ,kde budou filmy o autismu.
Touto cestou ještě jednou děkujeme všem účastníkům doufám ,že  následující první  ročník se opět sejdeme v početnější sestavě a za přijatelnějších klimatických podmínek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář