Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den před během-místo přestupku

4. 4. 2010Tento týden jsme měli akci Běh pro autisty v rámci světového dne informovanosti o autismu. V úterý  se mě stala taková nemilá věc ,byl jsem natočen jak dávám plakát na spodek pouliční lampy kde byly i jiné plakáty následuje popis situace a dopis na podatelnu magistrátu v Olomouci.
Dobrý den !
Obracím se na Vás s prosbou-protože  nevím jak dál postupovat a rozhodně nechci porušovat nějaké zákony. Popis situace z dnešního dne.
Dne 30.3. v úterý jsem se dopustil přestupku u kostela na Náměstí Republiky,bylo dopoledne něco po 11 hodině,viděl jsem u kostela škaredě polepený sloup a jelikož zítra děláme běh pro autisty v rámci světového dne autismu napadlo mě intuitivně,že ty plakáty překryji plakátem s pozváním na běh,který bych po akci zdělal.,přilepil jsem jej čtyřmi samolepícími štítky,nevšiml jsem si policejního auta,které mě nakamerovalo.Vzápětí jsem byl  kontrolován policií,která mě oznámila,že jsem se dopustil přestupku a že musím zaplatit pokutu 1000 Kč.Policistce jsem předložil občanský průkaz ,který měl sice něco za sebou,ale na poště mě vždy peníze dali,policistka mě ten doklad ůmyslně rozlepila.Dala mě doklad,jeden jsem bohužel v tom rozechvění ztratil a složenku se zaplacením pokuty pro magistrát. Policii jsem ještě ten den navštívil ale tam mě řekli,že mám jednat s magistrátem.
A teď přijde  to proč píši !!!!!!!!
Moje jediné peníze co dostávám měsíčně je 610 Kč,protože jsem na POB-péči o dítě s kterou mám domácí vyučování. Dcera má těžké postižení autismu,státu tím šetřím mnoho peněz,když dáte dítě do ústavu,péče tam stojí minimálně 20 000 pro klienta.Dcera sice dostává 12 000 .ale to jsou peníze pro ni a manželka bere v neziskovce 10000,ale ona se také neprovinila a tak nechci od ní ty peníze žádat,nechci se ani nikoho doprošovat.
Žádám tudiž touto cestou o udělení nějakého alternativního trestu,třeba úklidu v parku,toto by šlo při mém vytížení ale pouze v sobotu nebo neděli ,kdy má volno manželka.
Svého intuitivního jednání lituji,byl jsem asi příliš zaslepen pro dobro věci a touto akcí,ale plakát bych si po sobě uklidil.
S pozdravem a žádostí kam mám tuto žádost poslat Ivan Jandek
narozen 8.1. 1962
Přílohy účtenka s platbou od úřadu práce pod názvemveškeré peníze a plakát na akci děkuji.
Tak to byl můj dopis na podatelnu a nyní čekám na odpověď
Škaredý plakát bylo myšleno-byl tam nějaký akční plakát a ještě nějaké další poměrně na husto-předvolební tam žádné nevisely. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak to všechno dopadlo

(Jandek ivan, 13. 4. 2010 18:24)

No nedopadlo to nijak růžově jelikož máme opravdu bdělou policii která je nesmlouvavá a neúplatná jelikož toto byl opravdu těžký přečin.Došel mě doporučený dopis kde mě bylo oznámeno ,že pokutu musím zaplatit do 14 dnů jinak bude exekuce majetku.Bdělá zastupitelka mě písemně sdělila ,že pokutu musím zaplatit do té doby,alternativní trest není možný a že i když beru 610 měsíčně tak to musím vyrovnat do 14 dnů.Ve Velké Británii když je rodič s dítětem doma a má domácí vyučování tak je všemožně státem podporovaný zvláště rodič autistického dítěte. Další den jsem se v MF Dnes dočetl,že pan Kindl z plzeňské fakulty dostane možná zakázku od ČEZ za několik milionů.