Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stalo se 15.2.-21.2

24. 2. 2010
V tomto týdnu měli děti v Olomouckém kraji prázdniny.
V pondělí jsem s Maruškou opět v herně doma Maruška se lepší a více pozoruje a snaží se lépe komunikovat. Odpoledne je v herně s Dančou když odcházím zavírá za mnou dveře poměrně rezolutně-chce být v herně s Dančou obě jsou velice uvolněné a spokojené.
V úterý  jedu do Brna  na přednášku o.s. Rozalio o očkování. Ještě před tím se scházím s rodičem ,který v únoru absolvoval kurz Start-up společně se svojí ženou.Tento kurz jsem absolvoval před 5 lety tak bylo pro mě velice dobré a užitečné si nějaké zážitky i tímto znovu připomenout a osvěžit/ o zážitcích z kurzu se dočtete  v oblíbených odkazech Tobiáškův blog -son-rise.Rodič také dovezl knihu her od autorů Tali Field Berman a Abby Rappaport-pod názvem Play toGrow!Kniha popisuje 200 her pro děti s diagnozou autismu.
 V minulém roce jsme přestáli mnoho slovních přestřelek-po  diskuzi v časopise Instinkt jsme byli nazváni sektou-když se pozorně podíváte na naše stránky tak jsme jedním z mála o.s.které uvádí odkazy na všechny občanská sdružení v ČR.. .Rodina Palečkových byla i s Jáchymem v Institutu na intenzivním týdením kurzu kde pracovali jak s Jáchymem tak s rodiči. Uskutečnilo seprvní setkání rodin aplikujících tento přístup.Jedna maminka  a odbornice byla v Institutu na kurzu Maximum Impact ,kde psala jak tam skvěle pracovali s rodiči a jak to bylo pro ni přínosné.Když jsem jí e mailem napsal zda-by mohla o tomto něco napsat tak se zalekla a napsala,že zatím nic nenapíše. Po loňském roce se ani nedivím.V jednom měsíčním časopise o psychologii proběhl jakýsi duel -který by se dal nazvat o voze  a o koze.Pan Jun se zde opřel do přístupu son-rise a pan Šula zde psal o biopmedicínském přístupu.Když jsem psal paní redaktorce časopisu ,aby dala možnost se vyjádřit i druhé straně -tj terapeutce son-rise tak mě ani neodpověděla.  V oblasti autismu mě vadí že tady není i jiný protipol k teacch programu. není tady mnoho nebo spíše žádná možnost -volba pro naše speciální děti  a je tu mnoho předsudkůTaké v základním školství se waldorf či montessori potýkali s podobnými předsudky.Ve zprávě Amnesty International se uvádí ,že romské děti jsou umístňovány do speciálních škol či školek.Rodiče dětí s lehčím typem autismu zase mají velké problémy s neochotou zařazování těchto dětí do škol běžného typu a se sháněním asistentů.Ombudsman ve své zprávě uvedl že v ústavech neumí přistupovat k lidem s autismema že tam mají nevyhovující podmínky. Nevyřešené problematiky je tu poměrně dosti.
Odpoledne proběhla přednáška o.s. Rozalia o očkování pro a proti k tomu ještě zvlášť napíši/zatím můžete nahlédnout do fotoalba kde naleznete odkazy na stránky.
Středa-odpoledne kroužek s Barbuchou opět více očního kontaktu,přišel i Pavlík Maruška opět velice sledujeděti a psa a více se zapojuje.
Zbytek týdne již není tak veselý protože mě přepadla velká rýma a nachlazení.sice bez teplot ale s bolestmi v krku a střídavě je unavená Maruška takže jsme se střídavě léčili dokonce týdne.Hlavně jsem nikde netrajdal i když jsem na rozdíl od hlavního hygienika tu prasečí chřipku neměl ,ale pojal jsem to zodpovědně a vyleželi jsme to /hlavní hygienik v jednom z příspěvků TV NOVA-prý šel na nákup i když měl nákazu -ostatním nařizoval poviné očkování a sám si to neočkován a nakažen touto nemocí-trajdal po městě.No nejspíše se dožijeme ještě různých podobných kanadských žertíků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář