Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stalo se 15.3.-21.3.

21. 3. 2010
Pondělí-S Dančou v herně spousta interakcí,pobrukování následuje dlouhá procházka parkem protože se začíná lepšit počasí.
V úterý oslavila Markéta v tichu narozeniny a hlavně v tempu,kroužky,psaní grantů a vyřizování běhu k světovému dni autismu,to se trochu zkomplikovalo. Chtěl bych někdy s Markétou posedět , nebo se sami dva projít ,abychom měli klid a čas jen pro sebe ,ale to se nám povedlo za 11 let dvakrát na hodinku.Odpoledne jdeme do kroužku s Pavlíkem s kterým se Maruška dobře zapojuje a oba skáčí na  trampolíně ,sledují se navzájem,točí s kruhy a švihadly.Jdeme mamce něco koupit k těm narozkám v City je výstava ještěrů a dinosaurů někteří se i pohybují, kývají hlavami moc se nám to líbí. Kupujeme zákusky a snad po třetí v životě dáváme Marušce, okamžitě si všímáme většího neklidu po požití a trápení se zažíváním a to jen trochu ochutnala.Svědčí to o tom jak Marušce sladkosti a zvláště zákusky nesvědčí.
Ve středu kroužek s Barbuchou ,který se jako vždy moc těšil,děti ho krmí piškoty a Maruška ho vede chvíli na vodítku ve sdružení.S Pavlíkem si hodně hrajeme a  vymýšlíme různé hry s ruličkou ,kterou si posíláme. K večeru je Maruška ve sdružení s Janou.
Čtvrtek - opět procházka venku a jdeme do sdružení kde je Zuzana ,která má s Maruškou hudební terapii,zpívá jí a mění polohy hlasu ,vždy intonuje klidným,tichým hlasem. Ke konci hodiny hraje na strunný nástroj saz ,který moc pěkně zní.
Pátek- opět nabitý den Markéta jde s Maruškou v rámci kontroly stupně na poslední přezkoušení-či prohlídku k paní  klinické psycholožce/donedávna toto dělala paní koordinátorka přes autismus ale je psycholožka a je nové nařízení ,že to má dělat klinický psycholog.Mezi tím doma uvařím oběd a jedeme do Topolan na koně. Přijíždíme dříve -tak si užijeme kolotoče a rovněž traktoru do kterého si Maruška pěkně sedla. Následovně jdeme na koně,Maruška se těší ,šplhá se na tréningové barely s pomocí, ve stájích se dívá na koně a dáváme jim mrkev. Absolvuje velice spokojená tři jízdy -jednu na hnědákovi  na kterém byla teprve podruhé a dvakrát na běloušovi Juráškovi-moc pěkně jezdila seděla vzpřímeně ,lehla si na něj a hladila po hřívě a s pomocí si lehla na záda.Po jízdách jsme si zopakovali kolotoč a pak tradá na autobus a do tělocvičny.Tentokráte byly 3 děti ještě s námi ,Maruška měla trochu horší den na ozvěny zvuků v tělocvičně ,která je velká a hodně se to zde rozhléhá.Zpočátku jsme proto byli v nářaďovně ,kde skákala na trampolině a postupně se zase začala osmělovat.
Sobotní výlet na Poděbrady byl ve znamení vítání jara kde se setkali nějaké známé rodiny,proběhla moréna,pár otužilců vběhlo do vody,opékaly se buřty. S Maruškou jsme se pěkně prošli pozorovali jsme štíhlé labuťě a pomalu se probouzející jaro.