Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stalo se první březnový týden

9. 3. 2010
Ohlédnutí za minulým týdnem.
V pondělí jako kdyby jaro  se chtělo ohlásit,ale ještě se nestalo i když tento den byl slunečný a přímo vybízející k procházce což jsme učinili .Maruška byla dobře naladěná k večeru jsme pobyli i v Žerotíně kde jsme pokračovali v našich aktivitách a učení.
Úterý doma dopoledne v herně Maruška si teď více říká o věci řekne pít a někdy i jíst a hlavně má zájem o vše nové a podněty.Odpoledne jdeme do sdružení za dvojčaty,kde si hraje s Pavlíkem a Peťou které zná velice dobře a hodně je pozoruje a učí se od nich.
Ve středu je dominantní opět kroužek s Barbuchou s kterým jsme i v herně několikrát sami Maruška ho drží za vodítko, Maruška jej dosti pozoruje.Barbucha se stává populárním protože začal chodit i do mateřského centra Janíček první týden v měsíci a děti se z něj velice radovaly.Ve středu přicházejí i Dáda,Pavlíček s Peťou. Dáda Barbuchu krmí piškoty a máme tu spousty veselých interakcí a dobré nálady. Maruška je potom na terapii s Janou Srbkovou ,která dojíždí až z Brna.
Ve čtvrtek to máme také poměrně pestré  máme sraz ve sdružení s Beatou a jdeme na chvíli ven protože se derou paprsky a potom následuje hudební terapie se Zuzanou,která hodně Marušce zpívá.Tentokrát sebou přináší hudební nástroj Saz-který se Marušce velice líbí/přiloženy i fotografie ve fotoalbu/.  Maruščin týdeníček-první březnový týden/ Saz je drnkací strunný nástroj tradiční turecké,kurdské,perské lidové hudby a je předchůdcem sitáru.Tento nástroj má tvar loutny a dlouhý krk opatřený 5 až 8 strunami.Patří mezi nástroje s doznívajícím tónem.
V pátek jde Maruška s Markétou  do tělocvičny kde se klouže houpe s kruhy  a užívá si pohybu.
V  sobotu jde s Markétou na 3 hodinový výlet ještě s jednou paní a dítětem,které hodně pozoruje .V pavilonu na Floře je výstava modelářských hraček ,některé se venku i testují.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář