Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zážitky 7-13.12.2009

15. 12. 2009
V pondělí jsme byli v Jungle centru ,které jsme v poslední době tak nenavštěvovali.Bylo tu poměrně hodně dětí Maruška s nimi skákala na trampolíně a velice pěkně se kontaktovala -pohladila holčičku s culíky.Mezi návštěvníky byl dokonce i bývalý fotbalový trénér Karel Bruckner s nučkou.
Odpoledne jsme měli koužek s Dančou,který byl jako vždy velice kvalitní plno aktivit ,kdy se střídaly velice živé reakce až po sklidnění.
V úterý byli  ve sdružení Pavlík s Peťou,tak jsme za nimi zašli ,protože v pátek již jim nevychází tak často čas a tak jim tělocvična vyjde jen málokdy.Maruška byla velice ráda,že je vidí-protože se s nimi zná nejdéle a velice pěkně se kontaktovali. S Pavlíkem mají to zajímavé ,že mají rádi podobné věci-švihadla-ba i podobných barev ,šňůrky a jiné hračky a věci.
Ve středu na Žilinské s Barbuchou-skvělým psem ,kterému jsme koupili krásné hračky červenou kousací kost a bílý kroužek-Maruška si chvíli nosila kroužek a Barbucha měl obrovskou radost z kosti,kterou mu Maruška párkrát vzala ,ale následovně mu ji dala.
Maruška si utužuje přátelství s Barbuchou -hodně se na něj dívá ,připadá mě to stále lepší .Říkala nám jedna maminka ,že nějaká paní neuroložka jí doporučila kupovat  pro dítě hračky pro psy -bylo zajímavé ,že tam měli hračku/ pískající banán /,kterou si Maruška velice oblíbila,byla i taková pružná a bezpečná.Následovaly další obvyklé kroužky.
Ve čtvrtek jsme byli ve sdružení s Katkou,která je velice obětavá a umí se vcítit do potřeb Marušky -byl to velice interaktivně strávený čas.Večer máme sraz s dobrovolnicemi  na koncertě Los Perdidos v mé domovské hospůdce Ponorce kde jsem 13 let pracoval a kde jsem sháněl dobrovolníky z řad studenstva-je to prostor bez předsudků plný energie a zajímavých lidí.Bylo to takové rozloučení před koncem roku objevili se i bývalí dobrovolníci Marek a Inka -těm jsem to dopředu neříkal potože jsem je tak často nevídával -bylo skvělé opět potkat tyto skvělé  lidi bez předsudků.
V pátek následovala hudební terapie s Luckou při které si Maruška zpívala  a pobrukovala.Lucka jí zpívá svým krásným velice hutným a klidným hlasem. Odpoledne jedeme do Topolan na koníčky jsou to poslední jízdy v roce.
Maruška zde strráví čas ve stájí ,kde se dívá jak se čistí kůň a hřebelcuje,dáváme jim jablíčka -zde musím být ostražitý Maruška má totiž tendence prstíky krčit a dosti s nimi hýbat. Jsou tu také mláďata vlčáka ,která sihladí i když už začínají drápat. Následují jízdy při kterých tentokrát nefotím jdu vedle Marušky a mluvím na ni a chválím ji jak pěkně sedí-posledně jsmetotiž 2 krát předčasně zesedlali-tím že jdu vedle ní a motivuji ji tak Maruška vydrží a hodně si to uvědomuje jak jí to jde.
Víkend je ve znamení krátkých výletů po Olomouckých parcích-začíná přituhovat


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář