Jdi na obsah Jdi na menu
 


1-14.1.-Přečteno z internetu a tisku

19. 1. 2010
4.1. Web MD- V USA se konal panel o autismu a dietách.Sešlo se na něm 28 expertů a 12 vědeckých pracovníků.Experti ohlásili,že mnoho rodičů ale i profesionálů zjistilo zlepšení stavu u autistických dětí,ale že tato pozorování nemají vědecký podklad.Vědci se zabývali i potížemi ze střevy a konstatovali,že se u autistů těžko diagnostikují,protože se hodně prolínají Poruchy střev zahrnují:
1.Časté zvracení,2.Bezdůvodný pláč, 3.Naříkání ,vzdychání,4.Změny v obličeji,5.Skřípání zubů,5.Děti si často tlačí na břicho nebo přikládají k nábytku,6.Neobvyklé pózy,7.Skákání,8.Bouchání hlavou,9.Agresivní chování.Experti se shodli,že je třeba více výzkumů pro souvislosti mezi střevy a autismem.
5.1. Chronicle Augusta.com- Mnohé rodiny  v USA jsou zklamané,že prezident Obama nepředložil žádný nový plán pro pomoc autistům.Tisíce autistických rodin se dívalo na prezidenta,že pro ně udělá více,namísto toho se soustředil na vakcínu proti chřipce-píše ve svém komentáři Maurine Meleck.
Palm Beach-Florida-Rodiče a vzdělávací advokáti se snaží prosadit nový zákon,který by zabránil školním zaměstnancům,držet a omezovat žáky se speciálními potřebamiv místnostech,kde zkoušejí ovládat jejich chování. Tento zákon je podporován organizací Autism Speaks  a dalšími 26 státními organizacemi.Govermment Accountability Office odhaluje stovky případů takového zneužívání..Jedna rodička popisovala,že bohužel podcenila výstražná znamení chování syna,který byl velice traumatizován,když měl jít do školy.Byl tu zmíněn i případ chlapce,kterého tahali za ruce a kolena a posléze byl hozen jeho učitelem do temné komory.Když se chtěl dostat ven učitel mu přibouchl dveře a tímto způsobil i zranění prstu.
9-1  Výzkumníci z CHildren Hospital v Philadelphii popsali,že děti s autismem zpracovávají zvuk a mluvené slovo o zlomek později než zdravé děti
V Respektu č.1 -byl velice zajímavý článek o éčkách-CHemie v jídleJe tu upozornění,že na webbu www.emulgatory.cz najdete seznam  všech přidatných látek s jejich vlastnostmi a mírou škodlivosti.Druhé stránky www.chemievjidle.cz -na kterých naleznete fotografie potravin a jejich přesné složení.Rekordmanem v éčkách se stal pařížský salát Globus s 37 přidatnými látkami

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář