Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přečteno z internetu

3. 2. 2010
V nakladatelství Portál po knize Donny Williams vyšel zajímavý titul od Marlis Portner-Na osobu zaměřený přístup v práci s lidmi s mentálním postižením a s klienty  vyžadujícími trvalou péči.
Autorku této knihy jsem měl možnost vidět před dvěma roky,když přijela na pozvání Quipu na konferenci do Prahy -je to velice zajímavá a příjemná paní se zkušenostmi v knize je popsáno mnoho konkrétních případů a situací jak se v nich choval klient a pečovatel.
V nedávné době proběhl na ČT pořad Nedej se -Mořský svět.Upozornil mě na něj jeden tatínek.Byl to pořad o otci Janovi,který měl doma postiženého syna po očkování-byl znehybněný a bylo to o tom jak se ucházel o práci v Mořském světě a konkurz vyhrál.
Demokratický poslanec slovenského původu Joseph Sestak ml. z okresu Edgmont v Pensylvanii prosazuje zákony týkající se autismu,podporuje preventivní péči jeho manželka přežila rakovinu mozku-kéž bychom měli u nás takové bijce za práva autistů.
V ČR sice existuje podvýbor pro zdravotně postižené a jinak vyloučené skupiny ,ale co  můžeme očekávat je ve hvězdách, zvláště když je tam členkou poslankyně Konečná ,která při vystoupení v parlamentu použila slova vládní radarový autismus- v nedávné době jsem od ní dostal odpověď a v současnosti jsem ji žádal o omluvu v parlamentu kde slov použila a vystoupení z podvýboru pro zdravotně postižené.
www.usnews.com 29.1.-Rodiny dětí s autismem čelí mnoha denním výzvám,jednou z nich je problémy  se změnou chování v dětství.Barbaresia William-ředitelka dětské nemocnice v Bostonu,upozornila na  problémy dětí s autismem  se zácpou a špatnou propustností střev a vybíráním jídla. Měl by být  proveden kvalitnější výzkum v této oblasti.
V sobotu 6.2. má premiéru na americkém kanále HBO/ životopisný film o Temple Grandin/62- leté/,která je uznávanou odbornicí přes autismus.Jako malá si nehrála s dětmi a do 4 let nemluvila,místo toho křičela v roce 1950 byla diagnostikována-autismus.Rodičům říkali dejte jí do ústavu. Dnes je odbornicí přes zvířata a domácí chov dobytka a etičtější zacházení s ním -více než polovina amerického dobytka je ovládána systémy která sama vymyslela.Sama o sobě říká myslím v obrazech.Dosáhla titulu Ph.D na Coloradské univerzitě napsala také mnoho zajímavých knih/ u nás zatím nebyla žádná přeložena/.Temple Grandin byla velice spokojená s představitelkou hlavní role  Claire Danes,která ji ztvárnila.Příběh se hodně orientuje na její život v 60-70 letech,kdy měla hodně těžký autismus.Přiloženy fotografie
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář