Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přesto si dovoluji
 vybrat jeden příspěvek a to od P.TUZAROVÉ z 22.1./pisatelka v ten den napsala 2 příspěvky/
Cituji"
Naopak budeme  se přizpůsobovat jemu a hodiny s ním sedět a plivat na zrcadlo a rozmazávat sliny,budeme kálet a výkaly jíst a házet na zeď,budeme tlouct hlavou o zem nebo zeď.
Takové nehoráznosti vypustila tato nejspíše nespokojená bytost.Je tu snaha očernit rodiče a metodu son-rise a nasadit jim jakousi zrůdnou masku.
Metoda son -rise a samozřejmě rodiče tyto situace nedovolí,ale postupuje se trochu jinak.Samozřejmě se nám nejvíce jedná o dítě samotné ,takže sebeubližování a jiné nežádoucí situace rodič nebo předem informovaný dobrovolník nepřipustí.
Nezapomeňte ,že herna je součást bytu,kde se i spí a v herně se pracuje 1 na jednoho-takže k těmto věcem nemůže dojít.
Na APLA -Praha mají příspěvek k filmu Black baloon-když si ho otevřete celý opět si přečtete o patlání výkalů-momentálně to tam mají jako hit,přitom film je opravdu dobrý,ale zaujaly mě tam spíše jiné věci jako přijetí autisty přítelkyní bratra a jiné podrobnosti které možná rozeberu někdy příště.
Patlání-stejná mluva v příspěvku i ty výkaly možná není nezajímavé ,že když si na seznamu zadáte fundraiser APLA -objeví se Vám jméno Petra Tuzarová,asi to nebude shoda náhod. Slovem výkal,který zní tak trochu skandalizovaně,v inteligentní společnosti  se totiž spíše používá slovo stolice nebo stolička-dle věku a množství.
K těmto zásadním pochybením dochází spíše ve větších zařízeních.
Stačí si jenom připomenout případ paní Musilové v psychiatrické léčebně v Bohnicích,která zde v klecovém lůžku pozřela vlastní stolici,kterou se udusila.Když se o případ zajímala zástupkyně ombudsmana paní Anna Šabatová-bylo jí řečeno ,že případu nerozumí a že byla zkresleně informována.Pachuť zbytečně zmařeného života zůstala/Informace i na Internetu/
Problémem v různých speciálních zařízeních jsou finance a nedostatek personálu,nízko funkční autisté jsou také hodně často dopováni farmaceutickými léky a někteří končí na psychiatrických léčebnách,ale o tomto se u nás nemluví.
Názor napsal Ivan Jandek otec Marušky případná info Jandek.Ivan@seznam.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář